31. 03. 2020

Spor okullarından binlerce gence eğitim

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2015 yılı yaz döneminde uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor okullarından 18 spor branşında 2 bin 731 kişi faydalandı.

Erzincan’da okulların kapanmasıyla  başlayan yaz spor okulları, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte tamamlandı.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tesislerinde antrenörler nezaretinde gerçekleştirilen spor kursları oldukça başarılı ve verimli geçti. Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Boks, Jimnastik, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Karate, Masa tenisi, Okçuluk, Taekwondo, Voleybol, Tenis, Bisiklet ve Yüzme gibi spor branşlarının yanı sıra bu yıl engelli bireylere yönelikte talepler doğrultusunda kurslar açıldı. Erzincan’da her alanda sporun gelişmesi ve herkesin spor yapması için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, "Erzincan’da sporun gelişmesi için müdürlük olarak çalışmalarımız  devam etmektedir. Yaz Spor okulları sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olup, İl Spor Merkezlerimizde ise çalışmalarımız devam etmektedir. İl Spor Merkezlerinde devam etmek isteyenlerin kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. Spor yapmak isteyen bireylerin İl Müdürlüğümüze müracaat etmesi yeterli olacaktır. Her yaş grubuna hizmet vermekteyiz. Yüzme branşı haricinde diğer tüm spor branşlarından herkes ücretsiz faydalanabilmektedir. Spor yapmak isteyen çocuklarımızı, gençlerimizi ve hatta onların ailelerini İl Müdürlüğümüze davet ediyoruz" dedi.