28. 02. 2020

Kağıthane Belediyesi bir ilke daha imza attı

e-Posta Yazdır PDF

Kağıthane Belediyesi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak Hayvan severler Meclisi'ni kurdu.

Hayata geçirdiği projelerle Kağıthane’yi İstanbul’un cazibe merkezlerinden birisi haline getiren Kağıthane Belediyesi, ses getirecek bir çalışmaya imza attı.

Kağıthane Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarının sağlığı ve güvenliği için Türkiye’de ilk kez Hayvanseverler Meclisi’ni kurdu.

Yerel yönetimlerin STK’larla işbirliği konusunda sadece Türkiye’ye değil dünyaya örnek olacak bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Bizler emanet gözüyle baktığımız hayvanlara şefkatle yaklaşıyoruz. Veteriner İşleri Servisiyle hem sokakta yaşayan hayvanlara hem de sahipleriyle birlikte yaşayanlara en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Kısacası sadece insanların değil bütün canlıların her şeyi bulabilecekleri, huzur ve güvende olacakları bir Kağıthane için uğraşıyoruz. Şimdi bu alandaki çalışmalarımızı daha ileri bir boyuta taşımak, hayvanseverlerle koordineli bir şekilde çalışmak için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip Hayvanseverler Meclisimizi kurduk. Kurduğumuz bu mecliste yer alarak bizleri yalnız bırakmayan hayvanseverlere teşekkür ediyor meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.