28. 02. 2020

Kağıthane olası afetlere hazır

e-Posta Yazdır PDF

Kağıthane Belediyesi kurduğu acil toplanma ve çadır alanları ile olası afetlere karşı tüm tedbirlerini aldı.

KağIthane Belediyesi, kurduğu acil toplanma alanı, çadır alanı ve helikopter iniş yerleriyle olası afetlere karşı tüm tedbirlerini aldı.

15 farklı yerde

Kağıthane’de 15 farklı alanda, 536 bin 100 metrekareye 10 bin 722 çadır kurma kapasiteli alan yer alıyor. Bu alanların en başında da 400 bin metrekare ile Hasbahçe Mesire Alanı geliyor.

48 toplanma alanı
Yaptığı çalışmalarla ilçeyi olağanüstü durumlara karşı hazır eden Kağıthane Belediyesi, bu kapsamda 48 deprem sonrası toplanma alanını da ilçeye kazandırdı. Toplanma alanlarının bulunduğu parkların altına inşa edilen sığınma alanlarında ise acil durumlarda kullanılması için ilk yardım ve yaşamsal malzemeler bulunuyor.Öte yandan ilçenin sınırları içerisinde bulunan Çağlayan Adalet Sarayı, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü (HASDAL) Karayolları Koruma Kavşağı ve Yahya Kemal Minibüs Son Durağı’nda 1’er adet helikopter iniş sahası bulunuyor.

Depolar kuruldu
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Türkiye’nin deprem kuşağı üzerinde yer alan bir ülke olduğuna dikkati çekerek, daha önce çok acıların yaşandığı anımsattı. Yerel yönetimler olarak olası afet riskini en aza indirmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Kılıç, "İlçemizde de bu yönde çalışmalar yaptık. 19 mahallemizde belirlediğimiz parkları toplanma alanları haline getirdik. Bu alanların altında oluşturduğumuz depolarda da afet esnasında kullanılması amacıyla ilk yardım ve yaşamsal malzemeler bulunuyor. Çadır alanları ve helikopter iniş sahalarımız da mevcut. Doğal afetlere karşı olabildiğince hazırız. Amacımız tabii ki afetlerin risklerini en aza indirebilmek" dedi.