Refahiye Dernekler Federasyonu (EREDEF) düzenlediği gece de Refahiyelileri buluşturdu.

Kartal'da bulunan Sidelya Restaurant da düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan Refahiye Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Kumbar, "Hemşehrilerimiz arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla bu geceyi düzenledik. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Birlik ve Dayanışma Gecesi'ni geleneksel hale getirerek, her yıl düzenlemeyi hedefliyoruz. Bugün, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bizler, tüm hemşehrilerimizle el ele vererek, gönül birlikteliği içerisinde çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.

Geceye katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de konuşmasında, dernekçiliğin önemine vurgu yaparak, "Burada Erzincanımızın birlik ve beraberliğini görüyorum. Buda bizlerin mutluluğunu arttırıyor. Bizi biz yapan, Erzincan'ı Erzincan yapan da bizim birlik ve beraberliğimizdir. Bu güzel geceyi bizlere yaşatan  Federasyon Başkanımız Mahmut Kumbar ve ekibine, köylerimizin dernek başkanlarına,  siz hemşerilerime  teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajları vererek, "Bugün burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.Gurbette hemşehrilerimizin birlik beraberliğini ve dayanışmasını sağlamak, kültürümüzü, ananelerimizi, değerlerimizi yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarma gayreti içerisindesiniz. Sizlere başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, Refahiye Dernekler Federasyonu tarafından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'e teşekkür plaketi verildi.
Başkan Yüksel'e plaketini Federasyon Genel Başkanı Mahmut Kumbar ile ERSİAD eski Başkanı Yavuz Canikli birlikte takdim ettiler.

Geceye katılan davetliler, Türk Halk Müziği Sanatçıları Arzu Şahin, Özden Irmak ve Göksel Sağlam'ın söylediği türkülerle doyumsuz bir gece yaşarken, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çekerek eğlendiler.