Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) düzenlediği Yüksek İstişare Toplantısı'nda, İstanbul'da ki Erzincanlı siyasetçi, bürokrat ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını buluşturdu.

Erzincan Kültür Merkezi düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, vakfın eğitime yaptığı katkının yanında kültürel ve sosyal faaliyetlerde organize ettiğini söyledi.

Toplantıyı düzenlemelerindeki amaçlarının İstanbul'da ki Erzincanlı yerel yöneticilerin, bürokratların ve sivil toplum kuruluşların başkanlarının bir birleriyle tanışıp kaynaşmasını sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Ağca, “toplantıya gösterilen ilgi amacımıza ulaştığımızın kanıtıdır” dedi.

EKEV'in faaliyetleri hakkında da çeşitli bilgiler de veran Başkan Sadık Ağca, 1993 yılında kurulan vakfın bugüne kadar 50 binin üzerinde burs verdiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Ağca, “Türkiye'de en çok burs veren ve Kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuşan EKEV, gayrimenkul ve varlıklarıyla ekonomik olarak da güçlü durumdadır ve artık geleceğe daha da umutla bakmaktadır" dedi.

Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Güngören eski Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da konuşmalarında, EKEV'in Erzincanlı gençlerin eğitimine yaptığı büyük katkıların yanında, Erzincanlıların birlik beraberliği ve dayanışması adına da önemli etkinliklere de imza attığını belirterek, EKEV yönetimine teşekkür ettiler.

Toplantıya katılan belediye meclis üyeleri, bürokrat ve sivil toplum kuruluşları başkanları da yaptıkları konuşmalarda, toplantının önemine vurgu yaparak, kendilerini buluşturan EKEV yönetimine teşekkür ettiler ve bu tür toplantıların devam etmesi gerektiğini ifade ettiler.

Toplantıya; İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Kalav, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Türk Telekom İzmir Bölge Müdürü Timur Sevim, TBMM Başmüşaviri Hüsamettin Şanal, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Kemaliye Folklor Turizm Derneği Başkanı Murat Akoğlu, Otlukbeli Dernek Başkanı Sadrettin Kıran, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı.

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız