Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD), İstanbul’da yapılan Erzincan Tanıtım Günleri ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi.

Erzincan Kültür Merkezi’nde ki toplantıda sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile Erzincan Tanıtımı Günleri masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, etkinliğin amacına ulaştığını ifade etti.

Erzincan Valiliğinin himayelerinde düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri'nin, gurbet ile sılayı buluşturduğuna dikkat çeken Başkan Bahadır, etkinliğe destek veren İstanbul’daki STK başkanlarına ve yöneticilerine de teşekkür etti.

Etkinliğin, Erzincan’ın tarihi, kültürü, turizmi ve yöresel ürünlerinin tanıtılmasında önemli rol oynadığını ifade eden Başkan Saim Bahadır, “programa katılarak bizleri onurlandıran Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a da  bir kez daha çok teşekkür ediyorum" dedi.

Erzincan il, ilçe STK'larının önemine vurgu yapan Başkan Saim bahadır, "Sizler sivil toplum kuruluşları başkanları ve yöneticileri her daim bizlerin yanında oluyorsunuz. Kültürümüzü gelecek kuşaklara taşıyamazsak, geleceğimizde kültürümüz de yok olur gider. Sizler kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için üstlendiğiniz misyonu en güzel şekilde yerine getirmek için çok büyük gayret gösteriyorsunuz" şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan STK başkanları da yaptıkları konuşmalarda, Erzincan Tanıtım Günleri'nin ilin ve ilçelerin tanıtımına çok ciddi katkı sağlayacağına inandıklarını belirterek, etkinlikte bazı eksikliklerin yaşandığını ve bu eksikliklerin önümüzdeki yıllarda daha asgariye indirilmesi için değerlendirme toplantısı yapılmasını çok önemsediklerini ifade ettiler.

Toplantıda,  Erzincan Tanıtım Günleri'ne katkılarından dolayı sivil toplum kuruluşları başkanlarına birer teşekkür plaketi ve belgesi takdim edildi.