Erzincanlı işadamı Mustafa Kaçmaz, Kemahlılara Erzincan Kemah karayolu üzerine bir dinlenme tesisi yapacağı müjdesini verdi.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) tarafından canlı olarak yayınlanan "Memleket Meselesi" programda, Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz'dan Kemahlılara büyük müjde geldi. Canlı yayına bağlanan Kaçmaz, dinlenme tesisini kendisinin yapmaya hazır olduğunu söyledi.

 

Memlemek Meselesi programa konuk olarak katılan Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, ilçede yapılan çalışmaları ve projelerini anlatarak gelen soruları da yanıtladı.

 

 Proje var bütçe yok

İşadamı Mustafa Kaçmaz'ın, “Erzincan-Kemah karayolu üzerine bir tesise ihtiyaç olduğunu ve bu konuda bir çalışmalarının olup olmadığını” sorusuna da cevap veren  Başkan Aslan, böyle bir projelerinin olduğunu ifade ederek, "Sayın Mustafa Kaçmaz önemli bir ihtiyaca değinmiş. Yol üzerinde bir tesis projemiz var. Yalnız bunu yapmak için şuan bütçemiz elverişli değil. İşadamlarımız maddi destek sunarsa bu projemizi hayata geçiririz. Kemah'a büyük hizmetler yapan, Sayın Mustafa Kaçmaz'dan da bu konuda destek bekliyoruz" dedi.

 

 İşadamı Kaçmaz projeyi üstlendi

Başkan Aslan'ın bu açıklamasının ardından canlı yayına katılan Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, tesisin tamamını kendisinin yapmaya hazır olduğunu belirterek, "Kemah için yapılacak ne varsa bizler hazırız. ERGAB aracılığıyla bu müjdeyi vermiş olayım. O projenin tamamını yapıp hizmete sunmaya ben talibim" dedi.

 

 Aldığı müjde ile yüzünde bir tebessüm beliren Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, çok mutlu olduğunu belirterek, tüm Kemahlılar adına Mustafa Kaçmaz'a teşekkür etti. Ayrıca yapılan bu açıklamanın ardından, yayını izleyen Kemahlılardan İşadamı Kaçmaz'a yüzlerce teşekkür yorumu geldi.