Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hasbahce Ramazan etkinlikleri start aldı.

 

Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Hasbahce Ramazan Etkinlikleri ve sokak iftarları Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da katıldığı proğramla başladı.

İstanbul Kağıthane Hasbahçe’de, sivil toplum kuruluşlarının yöresel ürünlerini sergiledikleri stantların yanında alışveriş dükkânlarının da yer aldığı alan, eski Osmanlı geleneğini de günümüz yaşantısına yansıttı.

Kağıthane’de bulunan her mahallede Ramazan ayı buyonca sokak iftarlarıda düzenlenecek. Belli bir program çerçevesinde uygulanan iftar yemeklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Ramazan programlarının insanları birbirleriyle kaynaştırdığına vurgu yaparak, birlik ve beraberliğin devamını sağlayan manevi atmosferin oluşmasına vesile olan Ramazan ayının huzur getirmesini diledi. Başkan Fazlı Kılıç, Programa katılanlara ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere  de teşekkür etti.

Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri kapsamında, Ramazan ayı boyunca iftar çadırı, çocuk programları, yazar ve şair imza günleri ve eğlence programları düzenlenecek.