Erzincan Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarının yapılandırmasına başladı.


Vatandaşlar belediyeye olan borçlarını ister peşin isterse 2 şer aylık taksitler halinde 18 aya kadar taksitlendirebilecek.


Erzincan Belediyesi, 31 ağustos 2020 tarihine kadar olan alacaklarını taksitlendirmeye başladı. Emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisi ie kira borçları gibi borçlara, 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun kapsamında yapılan yasal düzenlemeyle faiz ve cezalarda indirim ile 36 ay vadeye kadar ödeme imkanı sağlandı.


Konu ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Saffet Erbaş, yapılandırma kanunu kapsamında, vatandaşların Erzincan Belediyesine olan borçlarının da yapılandırabileceğini söyledi.


Peşin ödemede var olan faizin yüzde 95’lik kısmının silineceğini belirten Erbaş, “peşin ve taksit olmak üzere 2 ayda bir, 6,9,12 ve 18 taksit seçenekleri buluyor” dedi.
Aralık ayı sonuna kadar başvuruların yapılabileceğini söyleyen Saffet Erbaş, vatandaşları bu kanundan yararlanmaya davet etti.

 

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız.