Türkiye’nin değişmeyen potansiyeli genç nüfus ve girişimcilik ruhunu en çok etkileyen finans faktörü projelere yatırımını etkilemektedir. Türkiye küresel pazarın dehası ve geleceğin en değerli mühendisi olarak değer katmaya devam edecektir.Enerjiyi iyileştirme çabasında olana ya da sıfırdan yeni bir kaynak arayışında olan herkese yol göstermeyi sağlayacak girişim ruhunu vaat etmeliyiz.

Sağlığımızı bugünden planlamanın, sağlıklı bir yaşamın geleceğimiz açısından çok kıymetli olduğuna inanıyor çalışmalarımızı hep bu yönü aklımızda tutarak devam ettirmeliyiz.

Endüstri 4.0 ve yeni teknolojiler ile gençler arasındaki etkileşim,  ülkemizi daha iyi noktalara taşımaya gayreti içerisinde olan insanlara destek olmayı sürdürmeliyiz.

Toplumsal düzeyde gerçekleşecek bir dönüşümün mühendislerinden biri eğitim yol haritasını çizerek, yapay zeka ve robotik sistem teknolojilerinden faydalanmak olacaktır. Farklı bakış açılarıyla sınırları zorlayan akıllı sistemlerin endüstrilere entegre edilmesi için araştırma ve en önemlisi geliştirmeyi hayata geçirmekte yararlanabileceğiniz hayal gücü muazzam bir çözüm kaynağıdır.

Sürdürülebilir bir ekonomik büyüme için sağlık, enerji ve endüstri sektörü en kritik potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Dünyamızı gelecek nesiller için de koruyabilmek için size yukarıda sıraladığım sağlık, enerji ve endüstri üçlüsünün yeni düşünce ve yatırımlara etkisini benimsemenizi yeni dünyayı kavramak için iyi bir fırsat olacağını hangi başlıklara odaklanarak hedeflerinizi belirlemeniz gerektiğini ve her biri kendi başına ayrı bir kitap olacak üç konuyu bağımsızca vurgulamak isterim.

Dünyanın önde gelen şirketlerinin kullanmakta olduğu güçlü ve uygulanabilir yenilikçi yatırım bütçelerinin çok yüksek olmasının ötesinde sahip olduğunuz hayal gücünü kullanarak eski bir modelin hatta devasal bir endüstrinin yenilikçi bir yaklaşımla nasıl yenileneceğine dair fikirleriniz değiştirmenizi ve ülkemizin genç nüfusun ilham vereceği bir fırsatla karşı karşıya olduğunun anlaşılmasını umuyorum.