31. 03. 2020

Refahiye Derneği öğretmenleri unutmadı

Yazdır

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği, TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenledi.

TCDD Fenerbahçe Sosyal Tesisleri'nde organize edilen  programa TBMM eski Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile birlikte katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, cefakarlık ve fedakarlık isteyen öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Geleneksel olarak her yıl düzenledikleri öğretmenler günü programında öğretmenlerle biraraya geldiklerini belirten Başkan Süngü, “Bir neslin en iyi şekilde yetişmesi ve ülkemizin gelecekteki yöneticilerinin yetişmesine katkı sunan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" dedi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca da konuşmasında, kendisinin de bir eğitim gönüllüsü olduğunu belirterek, "EKEV olarak bizim olmazsa olmazımız eğitime katkıdır. Vakfımız kuruluşundan bugüne 50 bin 500 öğrencimizin eğitimine katkı sağladı. Kız Öğrenci Yurdumuz var. Yakın zamanda Erkek Öğrenci Yurdumuzu da hizmete sunacağız. EKEV'in bugün geldiği noktadaki başarısının en büyük sahibi Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'dır, kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ülkemizin geleceğe adım atmasında büyük katkıları bulunan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" dedi.

Öğretmenlikten emekli olduktan sonra bir çok eğitim projesinde gönüllü olarak yer alan Semiha Yıldırım da konuşmasında, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak, düzenledikleri programla öğretmenleri anlamlı gününde unutmayan dernek yönetimine teşekkür etti.

TBMM eski Başkanı Başbakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, öğretmenlerin bu ülkenin temel direği olduğunu ifade etti.
Öğretmenin, sabır, ana baba şefkati ve merhamet demek olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Öğretmenlik zordur herkesin yapabileceği bir iş değildir. Gençlerimizi geleceğe hazırlayan, hepimizin ilk bilgileri aldığı, hayata bakışımızı ve hedeflerimizi bize verendir öğretmen. . Onun için öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.

Binali Yıldırım, “Refahiye'nin Kayı köyünde Topal Dursun'un ve Bahar Hanımın oğlu olarak dünyaya geldim. Öğretmenlerimiz bizi yetiştirdi ve büyükşehirde büyük mücadelelerden geçtik. Bu milletimiz, bu Cumhuriyet bize köyden çıkıp bu ülkeye Başbakan olma Meclis Başkanı olma fırsatını bahşetti. Bu gençlerimiz için en güzel bir örnektir. Mücadele ederseniz, Rabbimde nasip ederse erişemeyeceğiniz hiçbir şey yok. Gerekli mücadeleyi yaptıysanız bir şekilde mutlaka millete, ülkeye hizmet etme fırsatı bulacaksınız. Tabi bir yere gelmek önemli değil, önemli olan orada ne yaptığınızdır, iz bırakmanızdır. Hamdolsun günümüzü, dakikamızı boş geçirmedik. Türkiye'nin her karış toprağında imzamız, hizmetimiz var. Her daim yanımda arkamda sizleri gördüm, sizlerin varlığı bizim gücümüzün yegane sebebidir" dedi.

Program yapılan konuşmaların ardından son buldu.

Öğretmenler Günü programına, TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Vezir Dumanlı, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanı Göksel Naçar, Pendik Erzincanlılar Dernek Başkanı Cevdet Keklik, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Mehmet Oral, ve öğretmenler katıldı.

 

Haberin videosunu izmemek için tıklayınız.