31. 03. 2020

Polis 40 bin paket sigara yakaladı

Erzincan Polisi'nin sigara kaçakçılarına yönelik yaptığı yol uygulaması sırasında 3 ayrı araçta 40 bin 550 paket kaçak sigara ele geçirildi.


Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Erzincan - Erzurum Karayolu üzerinde bulunan uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan, sürücülüğünü F.K isimli şahsın yaptığı marka araçta yapılan aramada çeşitli markalarda, toplam 15 bin 810 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Aynı güzergahta daha sonraki günlerde yapılan uygulamada ise sürücülüğünü K.G isimli şahsın yaptığı ve araç içerisinde5 bin 790 paket ve ürücülüğünü S.Ç. isimli şahsın yaptığı ve araç içerisinde 18 bin 950 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Yapılan uygulamalarda toplam 40 bin 550 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken, şüpheliler hakkında "4733 Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilatı ve Görevleri Hakkındaki Kanunu'na Muhalefet ve 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na Muhalefet" suçlarından KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince gerekli yasal işlem yapıldı.