31. 03. 2020

Çığ altından kalan dağcı toprağa verildi

Çığ altında kalarak hayatını kaybeden Erdem Tapul, memleketi Erzincan’da son yolculuğuna uğurlandı.

izmir'in Ödemiş ilçesindeki Bozdağ'da, çığ altında kaldıktan 4 gün sonra cesedine ulaşılan, Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi Erdem Tapul’un (35) cenazesi, sabah saatlerinde havayolu ile İzmir’den Erzincan’a getirildi.

Tapul’un cenazesi ilk olarak baba ocağına götürüldü, buradan Camii Kebir’e getirilen cenaze, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları ve dualar eşliğinde Terzibaba Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze namazına Erdem Tapul’un yakınlarının yanı sıra Vali Yardımcıları Abdullah Çiftçi, Mehmet Kurt, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ beldesinin Dikdere mevkisinde çığ düşmesi sonucu kaybolan 35 yaşındaki dağcı Erdem Tapul'un 4 gün sonra cesedi bulundu. Talihsiz gencin çığla birlikte 500 metre sürüklendiği ve donarak öldüğü belirlendi. Geçtiğimiz çarşamba günü Alpinizm Spor Kulübü üyesi 4 dağcı tırmanmak üzere Bozdağ zirvesi Dikdere mevkisine çıkmış ancak çığ düşmesi sonucu Erdem Tapul kaybolmuş, 3 arkadaşı ise kendi imkanları ile kurtulmuştu.