23. 04. 2019

Erzincan'ı Avrupa'da temsil edecekler

e-Posta Yazdır PDF

Avrupa Gençler Şampiyonası için Dalamanda yapılan Milli takım seçmelerinde Erzincanlı 4 sporcu başarılı olarak Avrupa Gençler Şampiyonası için belirlenen takım içinde yer almayı başardı.

Bu şampiyonada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde fahri antrenörlük yapan Murat Sönmez’de Milli Takım Antrenörü olarak görev alacak.

Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez seçme ve Avrupa Şampiyonası için şu açıklamayı yaptı: “Dalamanda yapılan Milli Takım seçmesine daha önce milli olmuş ve Türkiye dereceli 30’a yakın sporcu katıldı. Erzincanlı sporcular zorlu ve başarılı maçlar sonucu milli takım kadrosunda yer almayı başardılar. Zaten sporcularımız son 1 ay içerisinde hem Türkiye şampiyonu hem de uluslararası turnuvada şampiyon olmuşlardı. Özellikle sporcularımızın dünya sıralamasında önemli yerde bulunan Rus sporcuları yenerek 1. olmaları Avrupa Şampiyonası için bizi oldukça umutlandırdı. Uğur Erçetin ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde İl Özel İdaresi Spor Kulübü destekleriyle yürüttüğümüz programlı ve planlı çalışmaların meyvelerini her geçen gün başarılı bir şekilde almaktayız. Milli takımımıza her kategoride sporcu vermemiz bizi daha çok motive etmektedir. Avrupa Şampiyonasında yarışacak olan Özge Toyran, M. Ali Kurt, Busenur Korkmaz ve Furkan Demir içinde özel bir program hazırladık. Bu program doğrultusunda sporcularımızın Avrupa Şampiyonasında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceklerini inanıyoruz.”