17. 10. 2019

Refahiyeliler Bahar Şenliği'nde buluştu

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği, düzenlediği 1. Bahar Şenliği'ninde Refahiyelileri buluşturdu.


Bu yıl 1.'si organize edilen Bahar Şenliği, Kağıthane Hasbahçe'de Futbol Turnuvası final maçından önce yapıldı

Şenliğe, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Erzincan eski milletvekili Talip Kaban, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, davetliler ve çok sayıda Refahiyeli katıldı.

Bahar Şenliği'nin açılış konuşmasını yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli, 1. Bahar Şenliği'nde Refahiyelileri buluşturmanın büyük mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgilerde veren Başkan Canikli, bu yıl ilk defa Bahar Şenliği düzenlediklerini ve bunu geleneksel hale getireceklerini de belirtti.

Turnuvada mücadele eden takımlara teşekkür de eden Başkan Yavuz Canikli, "turnuvamız amacına uygun bir şekilde devam etmiştir. Amaçladığımız dostuk ve kardeşlik pekişmiş ve gençlerimiz birbirleri ile tanışma fırsatı bulmuştur" dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da konuşmasında turnuvayı va Bahar Şenliğini düzenleyen Refahiye Derneği yönetimini kutladı.

Turnuvanın geleneksel hale gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Bakan Yıldırım, bu tür etkinliklerin gurbette yaşayan insanları bir araya getirmekte en büyük etken olduğuna dikkat çekti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bu tür etkinliklerinin devam etmesi gerektiğini ifade ederek, turnuvada mücedele eden takımları ve turnuva yönetimini yapmış oldukları çalışmalardan dolayı kutladı.

Bakan Yıldırım, konuşmasının ardından Futbol Turnuvası'nda dereceye giren takımlara ve oyunculara kupalarını verdi.

Bahar Şenliği, Halk Müziği Sanatçıları Arif Kurt, Öznur Sulari ve Mustafa Küçük'ün verdiği konserin ardından sona erdi.