17. 10. 2019

Kemahlılar Derneği Türkan’la 'devam' dedi

e-Posta Yazdır PDF

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, derneğin İstanbul Çengelköy’de bulunan merkezinde yapıldı.

Kongrede mevcut başkan Ekrem Türkan yeniden başkanlığa seçildi. Toplantının açılış konuşması yapan Kemah Derneği Başkanı Ekrem Türkan, bir yıl önce Hüsamettin Şanal Başkanlığında göreve geldiklerini ve Şanal’ın Kemah Belediye Başkanı seçilmesiyle, başkanlık görevini yürüttüğünü belirterek, hem yeni bir yönetim kurulu oluşturmak hem de güven tazelemek amacıyla Olağanüstü Genel Kurul kararı aldıklarını söyledi.

Divan Başkanlığını ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, Kâtipliklerini, Hüseyin Çakmaktaş ve Fikret Kekeç’in yaptığı Genel Kurulda, Ekrem Türkan Başkanlığında giren tek liste oy birliği ile seçildi.

Kemahlılar Yönetim Kurulu üyeliklerine, Orhan Şanver, Şerafettin Ulutürk, Hüseyin Çakmaktaş, Yılmaz Manav, Mevlüt Karakurt, Engin Köklü, Cengiz Toksöz, Adem İnce, Habip Kaptan, Necdet Çoban seçilirken, Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Şükrü Ünal, Ahmet Turan Akkaya, Bilgin Kutluğ.

Toplantıya Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, ERSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Koçyiğit, Mustafa Kaçmaz köy dernek başkanları ve üyeler katıldı.