17. 10. 2019

Başkan kazma kürek çalışıyor

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan merkeze 17 kilometre uzaklıktaki Altınbaşak Belediyesi'nde ekonomik kriz nedeniyle sıkıntılı günler yaşarken, altyapı çalışmalarında belediye başkanı, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları birlikte çalışıyorlar.

Harç karıp kaldırım yapan Belediye Başkanı Ercan Bektaş, sıkıntılı günleri hep birlikte çalışarak atlatmayı amaçladıklarını ifade etti.

Altınbaşak Belediyesi meclis toplantısında meclis üyeleri ile karar alan Belediye Başkanı Ercan Bektaş, hizmetin aksamaması için hep birlikte çalışmayı teklif etti. Bunun üzerine başta belediye başkanı olmak üzere meclis üyeleri ve mahalle muhtarları, beldenin sokaklarında kaldırım ve tretuvar çalışmalarını kendileri yapıyor.
Sabah erken saatlerde belde sokaklarında işe başlayan Belediye Başkanı Bektaş, ekibi ile birlikte akşam saat 17.00'ye kadar harç karıp, kaldırım yapıyor. Aldıkları karar ile birlikte beldede yürütülen birçok çalışmayı kendi çabaları ile yapacaklarını belirten Başkan Bektaş, "Sıkıntılı günleri atlatmak için kendi işimizi kendimiz yapacağız. Böylelikle 40 bin TL'lik de bir kar elde etmeyi düşünüyoruz. Erzincan Valiliği ve Mahalli İdareler Birliği'nin desteği ile beldemiz sokakları asfaltlandı. Bunun üzerine biz de geri kalan tretuar ve kaldırım çalışmalarını üstlendik. Amacımız, halkımızı da yönetime katacak bir örnek çalışma yapmak" diye konuştu.

Başkan Bektaş ile gün boyunca çalışan meclis üyeleri ve mahalle muhtarları da başkanın kararına destek olduklarını ifade ettiler.