Erzincanlı genç sarkıcı Erhan Kavlak, sesi ve tarzı ile dinleyenlerin beğenisini topluyor.

Sesi, tarzı ve farklı yorumuyla Erzincanlı genç şarkıcı Erhan Kavlak, besteleriyle adından söz ettirmeye başladı. TRT de klibi dönen Kavlak,  emin adımlarla müzik dünyasında yol almak istediğini söyledi. Farklı tarzı ve yorumuyla büyük beğeni toplayan Erhan Kavlak, sözleri kendisine ait “Yürek Sızım” isimli şarkısına çekilen kliple TRT Müzikte ekrana çıktı. Erhan Kavlak, tarzıyla duruşuyla dinleyenlerin beğenisini topluyor. TRT de klibimin yayınlanmasından sonra olumlu tepkiler aldığını ve çok mutlu olduğunu dile getiren Kavlak,  “hedefim sadece iyi müzik yapmaktır. Hedefimde somut bir yer yok, sadece doğru müzik yaparak doğru kitlelere ulaşmak istiyorum”dedi.

Müziğe küçük yaşta başladı
Erzincan'da dünyaya gelen, ilk ve orta öğretimini Erzincan’da tamamyalan ve Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olan Kavlak, küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duyduğunu söyledi. Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi'nde müzik öğretmeni olarak görev yapan Erhan Kavlak, “Müziğe çok küçük yaşlardan beri ilgi duyuyordum. 5-6 yaşlarındayken oyuncak enstrümanlarımla vakit geçirirdim. O dönemin popüler sanatçıları çıkınca televizyona kilitlenirdim. Sezen Aksu, MFÖ, Kayahan ve Barış Manço gibi isimleri dinleyerek büyüdüm. Babamın aldığı ilk bağlamamsa lise yıllarıma denk gelir. Daha sonra zaten mesleğe kadar uzanacak olan müzik yolculuğum başlamış oldu” dedi.

Şarkı yazmak zor iş
Kavlak, “müzik, benim her sabah uyanışım, her gece yatarken rüyam. Nefesim yettiğince şarkı okumaya devam edeceğim. Hayatta yaşarken insan olarak belli dönemlerde belli zorluklar yaşarız. Duygusal dönemler geçiririz. Çevremizde gördüğümüz olumsuzluklar hepimizin olmuştur ve tabii ki bu yaşanmışlıklar kalemimizin güçlü olmasında önem taşır. Bence şarkı, topluma verilen bir mesajdır. Tabii sadece yaşanmışlıklar da yetmiyor. Şarkı yazmak zor bir iş ve zaman harcamak gerekir. Ayrıca ben çok eğlenceli görünen bir şarkı için bile ciddiyet gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca yazdığım şarkılarda duygusalığa önem verdiğim kadar, milli duygulara da yer veririm. ‘Yürek sızım’ adlı çalışmamızın çok güzel dönütleri oldu. Kısa vadede bir ya da iki şarkılık bir single albüm çıkarmayı planlıyoruz. İnşallah yakın zamanda dinleyicilerin beğenisine sunacağız” dedi.

İlk gitarım annemin hediyesi
Bağlamayla daha önce tanışmış olmasına rağmen ilgi duyduğu müziklerin kendisini gitara yönelttiğine dikkat çeken Erhan Kavlak, “İlk gitarımı 50 lira ya Unkapanı'nda almıştım. Annemin hediyesidir. Babamın teşvikiyleTRT’nin  İlk klip adlı programa şarkılarımı gönderdim. Yürek Sızım adlı şarkıma klip çekilmesine karar veren TRT oldu. Bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Buradan emeği geçen herkese ve TRT Müzik kanalına bu güzel projeden ötürü çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.