17. 10. 2019

Dev turna balığı görenleri şaşırttı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincanlı balıkçılar Fırat Nehrinde yakaladıkları 40 kilogram ağırlığındaki turna balığının kilosunu 10 TL’den sattılar.

Uzun yıllardır balıkçılık Erdoğan Mercan Fırat Nehrinde 3 arkadaşı ile birlikte 40 Kg ağırlığında Turna Balığı yakaladı. Sabah saatlerinde yakaladıkları balığı Cumartesi Pazarında satışa çıkardılar.

Erzincan’da balık satıcılığı yapan Erdoğan Mercan, Hakan Aksoy,ve Sinan Atasever Fırat Nehri’nde yakaladıkları 40 kg turna balığını arkadaşları ile yaklaşık 1 saat mücadele ettikten sonra balığı sudan çıkardıklarını söyleyen Mercan; “Bu balık azman balığı ve günde 30 kilo ufak balık yiyerek karnını doyuruyor Kış ayları süresince bu boyda balıklar yakalamayı amaçlıyoruz" dedi. Cumartesi Pazarında satışa çıkardıkları Turna Balığını yakalayan Erdoğan Mercan turna balığının, çok lezzetli olduğunu söyledi. Fırat Nehrinde çok büyük Turna balıklarının çıktığını ifade eden Mercan, Ayrıca Sazan, Kefal gibi balıkları sattıklarını söyledi. Sazan balığının kilosunu 2,5 TL’den Kefal Balığının 5 TL’den sattıklarını ifade etti.