Erzincan'da ruhsal bunalıma girdiği öğrenilen 82 yaşındaki Şirin Şah Tosun kendisini çamaşır ipi ile asarak intihar etti


Edinilen bilgiye göre olay Atatürk Mahallesi 365 Sok No:25 deki ikamette meydana geldi.  Eşi Mustafa Tosun’nu (85) çarşıya sigara alması için gönderen Şirin Şah Tosun (82) girdiği ruhsal bunalım sonucu ikamet ettiği evin bahçesindeki odunluk da kendini çamaşır ipi ile asarak intihar etti.

Eve gelen eşi Mustafa Tosun kapıların açık olduğunu görmesi üzerine durumdan şüphelendi. Koca Mustafa Tosun etrafta yaptığı araştırma sonucu eşinin cansız bedenini evin arkasında bulunan odunlukta asılsı bir şekilde buldu.

Şok geçiren eşi Mustafa Tosun komşularından yardım istemesi üzerine 112 Acil Sağlık ekipleri ile polise haber verildi.

Olay Yerine gelen emniyet güçleri ise bölgeye güvenlik çemberine altına aldı. Savcının da olay yerine gelerek yaptığı incelemenin ardından Şirin Şah Tosun’un cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan ön otopsi sonrası Şirin Şah Tosun’un kesin ölüm nedeninin bulunması için Trabzon Adli Tıp Kurumuna sevk edildiği öğrenildi.

 

 

Sebahattin Kaplan/ERZİNCAN