Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, beş ev tamamen yanarak yıkıldığı, iki evin de kısmen yandığı, İliç ilçesine bağlı Balkaya köyüne giderek incelemelerde bulundu.

Vatandaşlarla biraraya gelerek sıkıntılarını dinleyen Akdemir, mağduriyetin giderilmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi.

İncelemelere AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İliç Kaymakamı Çağlayan Aydın, Refahiye Kaymakamı Yusuf Karaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Nuh Köroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Köy sakinleriyle bir süre sohbet eden Vali Akdemir, yangının söndürülmesi aşamasında herkes birlik ve beraberlik içerisinde davranarak örnek bir tavır sergilediği için teşekkür etti. Akdemir, yanan evlerin yerine en kısa sürede yenilerinin yapılacağını bildirdi.

Öte yandan Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanlığı, Balkaya'ya konteyner evler sevk ederken aynı zamanda 200 kişi kapasiteli sıcak yemek çıkarılan gezici mutfak da götürdü.