21. 05. 2019

Şoföre dayak kameraya takıldı

Erzincan'da halk otobüsü şoförünü tekme tokat döven yolcu otobüsün güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, Yavuz Selim ve Mengüceli Mahalleleri arasında sefer yapan Savaş Şahin'in (36) kullandığı halk otobüsüne şehir merkezinden binen şahıs, açık öğretim kimliğini kullanarak öğrenci binmek istedi.

Bunun üzerine şoför, yolcuyu uyararak açık öğretim fakültesi kimliğinin öğrenci kimliği yerine geçmediğini söyleyerek parasının üzerini verdi.

Daha sonra şahıs otobüsün en arkasına geçerek oturdu. Bir süre sonra halk otobüsü Mengüceli Mahallesi'ne geldiği sırada kimse kalmayınca şahıs otobüs sürücünün yanına gelerek, kendine küfür ettiğini iddia etti.

Bir anda otobüs şoförüne saldıran kimliği belirsiz şahıs, şoförü yumruklamaya başladı. Kendini savunmak için kafasını ve yüzünü gizleyen, Savaş Şahin ise yanında bulunan sopayı almak istediği sırada kimliği belirsiz şahıs belinde bulunan silaha yöneldi. Devam eden arbede sırasında yüzüne darbe alan otobüs sürücüsü, kendisinin küfür etmediğini kameraların kayıt ettiğini söyleyince, gözü dönmüş yolcu sürücüye küfürler yağdırdı.

Yaklaşık 5 dakika süren arbedenin ardından, otobüs sürücüsünü darbeden şahıs otobüsten inerek uzaklaşırken, darp edilen otobüs şoförü ise durumu polise bildirdi. Polis tarfından yakalanan şahsın Uzman Çavuş olduğu öğrenildi.