21. 05. 2019

Tren kamyoneti biçti

Erzincan'da çimento taşıyan tren, hemzemin geçitte kazaya neden oldu.

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) demiryolu hattında çimento taşıyan manevra treni, hemzemin geçitte yolu trafiğe kapatan bariyerlerin indirilmesi nedeni ile bir kamyonete çarptı

İçerisinde üç kişinin bulunduğu kamyonette sıkışan yaralılar, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin yardımı güçlükle çıkartıldı. Yaralılar ambulanslarla Devlet ve özel bir hastaneye kaldırıldı.

Kaza, Erzincan-Kemah karayolunun 11'nci kilometresindeki Beşsaray köyü yakınlarında meydana geldi. Erzincan'dan Kemah yönüne gitmekte olan Aytekin Demirel idaresindeki 24 AN 727 plakalı kamyonet, Organize Sanayi Bölgesi'ne ait tren yolunda bariyer direklerinin indirilmemesi üzerine karşıya geçmek isterken Zaki Bağbancı yönetimdeki manevra treninin altında kaldı.

Tren tarafından adeta biçilen kamyonette sıkışan yaralılar, kaza yerine sevk edilen sivil savunma ve 112 sağlık ekiplerinin yardımı ile sıkıştıkları kamyonetten güçlükle dışarı çıkartıldı.

Kazada ağır yaralanan Hasan Güngör, Aytekin Demirel ve Musa Düz ambulanslar ile Erzincan Devlet Hastanesi ve Özel bir hastanede tedavi altına alınırken, Hasan Güngör ile Musa Düz'ün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.