17. 09. 2019

Refahiye'de festival coşkusu

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye'de bu yıl 12.'si düzenlenen Kültür ve Bal Festivali coşku ile yapıldı. Dumanlı Ormanları'nda gerçekleştrilen festivale Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırm ve çok sayıda Refahiyeli katıldı.

Refahiye ilçesinde bu yıl 12. gerçekleştirilen Bal ve Kültür Festivaline Dumanlı Yaylası'nda yapıldı.katıldı.
Dumanlı Yaylasında cirit atına binen Yıldırım ardından kağnıya binerek halkı selamladı.
Festivale, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Refahiye Kaymakamı Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Refahiye Belediye Başkanı Vezir Dumanlı, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Slaih Orakçı, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli, ve çok sayıda Refahiyeli ve davetli katıldı.

Dumanlı ormanlarında gerçekleştirilen şenlik kapsamında düzenlenen cirit gösterisi öncesinde Cirit atına binen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha sonra Refahiye'nin Yurtbaşı köyünden getirilen kağnıya bindi. Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ile birlikte kağnı üzerinde bir süre ilerleyen Bakan Yıldırım, ayağa kalkarak cirit alanındaki halkı selamladı.

Refahiye Kaymakamı Mehmet Makas ve Refahiye Belediye Başkanı Vezir Dumanlı, festivalin amacı ve ilçede yapılan çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'da konuşmasında, festivallerin gurbet ile sılanın buluşmasında bir köprü rolü oynadığını söyledi. Bakan Yıldırım festivalin düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekür etti.

Bal Festivali etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde de konser programı düzenlendi. Konserde sanatçılar Ferhat Göçer ve Arzu sahne aldı.

Sunuculuğunu manken oyuncu İpek Tanrıyar'ın yaptığı gecede sanatçıların şarkılarıyla coşan Erzincanlılar gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi. Bakan Yıldırım da vatandaşlarla kol kola halay çekti.
Program sonunda Bakan Yıldırım da sanatçılara bal hediye etti.