17. 10. 2019

İliç Belediyesi yeni binasında hizmette

e-Posta Yazdır PDF

İliç Belediyesi yeni hizmet binası tamamlanarak hizmete girdi. Belediye Başkanı Ramazan Buran İliç’e yakışır bir bina inşaa ettiklerini söyledi.

 

İliç Belediyesi binası tamamlanarak hizmete açıldı. İliç Belediye Başkanı Ramazan Buran, yeni yapılan bina ile ilgi açıklamalarda bulundu.4 kattan oluşan binanın bodrum katında itfaiye biriminin bulunduğunu belirten Başkan Buran, “Binanın ilk giriş katında çeşitli ticari faaliyetler gösteren işletmeler var. Yine ilçemize yakışır restaurant ve kafe yeni binamızda faaliyet gösteriyor”dedi.

İliç’te yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler veren Başkan Ramazan Buran, ilçenin altyapı sorununun bulunmadığını ifade etti.

2011 yılı içerisinde 20 bin metrekare kilit taşı üretimi yaptık söyleyen Başkan Buran,  “ürettiğimiz kilit taşlarını ilçemizin mahalle ve sokaklarına döşedik. 2012 yılında 50 bin metrekare bir alanı daha kilit taşı daha döşeyeceğiz. İlçemizin çarşısına 35 bin metrekare kilit taşı döşenecek. Bunun yanında çarşımızdaki yürüme bantları genişletilecek. 2012 yılında yapacağımız çalışmalar ile İliç daha da modern bir görünüm kazanacak. Hedeflerimiz içinde yeni bir kültür merkezi yapmak, park ve çocuk oyun alanları inşa etmek ve spor kompleksleri yapmak var. Bu projelerimiz ile vatandaşlarımız daha rahat ve sosyal faaliyetleri çok olan bir İliç’te yaşamlarını sürdürecekler." şeklinde konuştu.