17. 10. 2019

Teknecik Derneği’nde nöbet değişimi

Teknecik Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin İstanbul Yenibosna’da yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Fazıl Kalyoncu seçildi.

Teknecik Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Fazıl Kalyoncu seçildi.

Teknecik Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, derneği İstanbul yenibosna’da bulunan merkezinide yapıldı. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede iki liste yarıştı.

Genel Kurul Toplantısı’ın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Dursun Gökçegöz, görevde bulundukları süre içerisinre yapmış oldukları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Başkan Gökçegöz, çalışmalarından kendilerinde desteklerini esirgemeyen tüm köylülerine teşekkür etti.

Kongrede, faaliyet, gelir-gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.
Genel Kurul’da yapılan seçimlerde, Dursun Gökçegöz 84 oy alırken, Fazıl Kalyoncu 120 oy aldı. Seçimler sonucu başkanlığa Fazıl Kalyoncu seçildi.

Oylamanın ardından bir teşekkür konuşması yapan yeni Başkan Fazıl Kalyoncu, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

Köyde yaşanan nüfus artışına değinen Kalyoncu, yeni bir cami yapmayı planladıklarını ifade etti. Köydeki altyapı sorununu çözmek için çalışmalar yapacaklarını da belirten Başkan Fazıl Kalyoncu, tüm köylülerinden maddi ve manevi destek beklediklerine de sözlerine ekledi.

Teknecik Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği yeni yönetimini şu isimlerden oluştu, Fazıl Kalyoncu, Sadettin Gökçegöz, Eyüp Aksu, Orhan Çobanoğlu, Yılmaz Kızıroğlu, Nevzat Felek ve Aydın Sucuoğlu. Denetim Kurulu üyeliklerine ise, Yakup Sucuoğlu, Muzaffer Üşekçi, ve Bekir Kıranlıoğlu getirildi.