Hemen söyleyeyim fazla da ilgili değiller.

Geçtiğimiz ocak ayı sonunda İstanbul Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) düzenlendi.

4 gün süren fuara Erzincan Valiliği Kemah, Kemaliye ve Refahiye İlçeleri katıldı. Fuarda ayrıca Ergan Dağı’da kurulan ayrı bir stant da ziyaretçilere tanıtıldı.

Yetkililer, çok emekler sarfedilerek fuara hazırlanılmış ve bin kilometre öteden İstanbul’a gelerek Erzincan’ın ve ilçelerinin tarihi, doğal ve kültürel özelliklerini dünyaya tanıtmak için büyük bir çaba göstermişler.

Fuarda Erzincan ve ilçelerimiz en iyi şekilde temsil edildi ve ziyaretçilere tanıtıldı.

Fuara katılan ilçelerimizin kaymakamları ve belediye başkanları da İstanbul’da çeşitli temeslar yapma imkanı da buldular. Sivil toplum kuruluşları, işadamları ve hayırseverlerle görüşün yerel yöneticiler, bölgelerine daha iyi hizmet etmek için kunum ve kurulşlardan da destek aldılar.

İşte buraya kadar her şey güzel.
Fakat, böyle büyük bir fuar onganizasyona 71 ülke katıldı. 1500 katılımcı kendini tanıtma imkanı buldu. Binlerce ziyaretci bir anda Anadolu’nun her ilini ilçesini tanıma fırsatı buldu.

Peki şimdi soralım?
700 bin Erzincanlının yaşadığıyla övündüğümüz İstanbul’da, kaç hemşehrimiz merak edipte fuarı ziyaret etti acaba.

Bilinmez ama benim fuarda gördüğüm hep aynı yüzlerdi. Başkalarının çok ilgi duyduğu Erzincan standına biz neden ilgili göstermedik.

Kentemizin her ortamda yanında olmamız gerektiğini düşünüyor, hemşehrilerimizden de bu duyarlılığı göstermelerini temenni ediyorum.