Saygıdeğer Dostlar,

Erzincan’da 1998 yılında gündeme getirilen, Ergan Dağı Projesi ve Kayak Merkezi aradan 13 yıl geçmesine rağmen halen bitirilmemiştir.

2011 yılı kış sezonuna yetiştirilmesi hedeflenen projenin tamamına yakını bitmesine rağmen sosyal tesislerdeki ve günü birlik dinlenme ve kafeterya gibi alanlar yetiştirilemediğinden bir başka kışa kalması olasılığı yüksektir.

Kış turizmi odaklı olan Ergan Dağı Projesi’nde pist alanı 5 bin 365 metre uzunluğu, 3 bin metre genişliği ile dünyanın  sayılı kayak alanları arasında görülüyor. Tesis, asgari saatte 2 bin -2 bin 500 kişiyi taşıyabilen kabinli teleferik taşıma sistemine sahip durumda.

Şehir merkezine ve havalimanına 10 kilometre mesafede olması ise kayak severlerin ve dünyanın fazlasıyla ilgisini çekiyor. Bölgenin yaz turizmine de çok elverişli olması dağ turizmi açısından fazlasıyla önem taşıyor. 

Erzincan için çok önem arz eden bu projeyi
bitirin artık! Erzincan’ımıza ve Türkiye’ye
armağan edin.

İnsanları mutlu yaşatın.
Başta siyasilerimize büyük iş düşüyor. Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım bugüne kadar çok güzel projelere imza attı ve başardı. Bu projenin başka bahara ve kışa kalmadan bitirilmesi tüm Erzincanlıların beklentisidir.
Saygılarımla