Saygıdeğer Dostlar...
2010 yılı acısıyla tatlısıyla geride kaldı. 2011 yılının ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış, sağlık ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.

Erzincan’a baktığımızda  2010 yılı gerek yazılı basında gerekse görsel yayınlarda çok gündem tuttu, hatta yakın çevremizde bile ne Erzincan’mış be diye söylendik. Bu ülkede hak hukuk varsa elinde sonunda doğru  neyse o olur diyor, 2010 yılından akılda kalanlara şöyle bir bakıyoruz;
Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihanher tutuklandı. 4 ay tutuklu kaldı. Sonra serbest bırakıldı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevine tekrar geri döndü.

18 Mart 2010 tarihinde Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap intihar etti. 2005 yılında Erzincan Eğitim Fakültesi dekanlığına atandı. Bu görevi yürütürken 18 Mayıs 2007 tarihinde Erzincan Üniversitesi Rektörlüğüne getirildi.

Türk Telekom Bilişim Merkezi hizmete açıldı. Telekom Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi olarak hizmet veriyor. Bin 200 çalışan kapasitesi ile bölgenin istihdamına önemli katkı sağlıyor.
Temeli, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut tarafından  atılan inşaatı, 18 yıldır bitirilemeyen Olimpik Yüzme Havuzu bitirildi, 2011 yılında açılışı yapılacak.

Büyük Erzincan Otogarı temeli atıldı. 35 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek.
Erzincan Havaalanı büyültülerek yenilendi. Uluslararası Havaalanı statüsüne kavuştu.
Yıllardır bitirilmeyen Erzincan Araştırma Hastanesi bitirilerek 2011 yılında halkın hizmetine açılıyor.

1998 yılında gündeme alınan Ergan Dağı projesi yüzed 30’i tamamlandı. 2011 yılında üniversitelerarası kış oyunlarına yetiştirilmesi bekleniyor.
Kemaliye-Erzincan-Bağıştaş yolu bitti. Erzincan’da bir çok ilçede yürütülen yol çalışmalarının tamamlandı.

Erzincan-Erzurum Sansa Boğazı geçişi bittirildi ve trafiğe açıldı.

Tarihe ışık tutacak Erzincan Altıntepe kalesinde kazı çalışmalarına hız verildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü düzenlediği başarılı operasyonlarla zehir tacirlerine geçit vermedi.
Derneklerimizin ve sivil toplum kuruluşları düzenledikleri etkinliklerle adlarından sık sık bahsettirdiler. 

2011 yılının herkese mutluluk getirmesini diliyorum.