Saygıdeğer dostlar.
İnsan ömrü ne kısa ne de uzun, neyin ne zaman olacağı, neyle karşılaşacağınız hiç mi hiç belli olmaz.
Şairin dediği gibi bir varmışsınız bir yokmuşsunuz, bu dünyadan gider oldum dostlar beni hatırlasın.
Her şey bir hayal meyal gibi Erzincan üniversitemizin kurucusu değerli bir dost, mükemmel bir insan, alçak gönüllü, mütevaziliği ile seven her kesin gönlünü kazanan, küçükle  küçük, büyükle büyük olan can insan sayın Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın intiharı Erzincanlıları ve tüm sevenlerini çok üzmüştür.

Çok şeyleri paylaştığımız Büyükkasap’ın intiharı biz yöneticileri daha da çok üzüntüye boğmuştur.
Şu sözleri düşündürücü ve anlamlıdır.
“Hatam oldu ama sucum yok.”
18 Mayıs 2007 tarihinde göreve başlaması, 18 Mart 2010 tarihinde intihar etmesi kaderin bir başka cilvesidir.

Erzincan Üniversitesini çocuğu gibi görürdü, büyüdükçe gururlanırdı.
Kemah, Kemaliye, Refahiye ve diğer ilçelere meslek yüksek okullarının açılmasında büyük gayretleri vardı çok emek verdi.
Kemah Meslek Yüksek Okulu’nun oluşumunda bizlerde görev icabı ve de sorumluluk alarak onun gayretli çalışmalarına şahit olduk.

Hep söylerdi, “esnafla üniversite öğrencisi bu kadar kaynaşabilir mi ben bunu Kemah ta gördüm her öğrenciye benim cep numaram bu kaydedebilirsiniz ne zaman isterseniz arayabilirsiniz” diyen bir rektör az rastladığımız ve şahit olduğumuz bir durum.
Hele son İstanbul ziyareti, ERSİAD ve EKEV’in davetlisi olarak Erzincan’a yaptıklarının sunumunu yaptı heyecanla sunum yaparken çokta gururluydu.
Yapacaklarını çok kısa tutmuştu, sanki ben bir gün bu dünyadan göçersem yapmış olduğum eserler bunlar, bundan sonrasına sahip çıkın der gibiydi.

O görüşme son görüşmeydi. Sayın rektörüm Erzincan’a yaptığınız eserleri ve Erzincan sevginizi hiç bir zaman Erzincanlı unutmayacaktır.
Nur içinde yat, mekanın CENNET OLSUN.