Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) işadamlarını buluşturdu.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, üyelerinin birbirleri ile ticaret yapmalarını sağlamak amacıyla bir toplantı düzenledi.

Erzincan Kültür Merkezi’nde organize edilen toplantıya, Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincan Üniversitesi Vakfı Başkanı Hacı Ali Akın ve ERSİAD üyeleri katıldı.

Amaç üyeler arasındaki iş birliğini artırmak

Toplantını açılış konuşmasını yapan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD üyelerini bir araya getirerek tanışmalarını ile iş yapmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

ERSİAD’ın kuruluş amacı hakkında bilgilerde veren Başkan Sezgin, derneğin Erzincanlı işadamlarını bir çatı altında toplamak, iş alanlarını geliştirmek ve Erzincan’a yönelik çalışmalar yapmak üzere kurulduğunu belirtti. 

Dünyada yaşanan ekonomik kriz ile ilgili işadamlarını bilgilendirici toplantılar düzenlediklerine de ifade eden Başkan Gülbey Sezgin, “üyelerimize yönelik bir çok faaliyet düzenledik” dedi.

Erzincalılara çağrıda da bulunan Başkan Sezgin, sivil toplum kuruluşları ve derneklere daha çok ilgi gösterilmesini istedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, derneğimiz ve üyelerimiz,  Erzincan Üniversitesi’nin kurulması aşamasında ve Ergan Dağı Projesi’nin hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalara büyük katkıda bulundu. Yaptığımız çalışmalarda bizlere destek olan
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a çok teşekkür ediyorum. Bakan Binali Yıldırım’ın sayesine Erzincan’ın çehresi değişti. İlimizde ekonomik ve sosyal alanda önemli gelişmeler oldu” şeklinde konuştu.

Başkan Ağca ERSİAD'ı kutladı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca’da konuşmasında ERSİAD’ı yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutladı.

Derneğin, EKEV’e büyük destek olduğuna dikkat çeken Başkan Ağca, “ERSİAD üyelerinin verdiği burslarla Türkiye’de en fazla burs veren vakıf olduk” dedi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD’ın böyle bir toplantı düzenleyerek işadamlarını bir araya getirerek iş yapmalarını sağlamayı amaçladığını ve bunun çok önemli bir gelişme olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda, yapılan konuşmaların ardından katılımcılar kendilerini ve iş alanlarını tanıttılar.

Katılımcılara yemekte ikram edilen toplantıda, Erzincanlı Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Kurt’ta sahne aldı.

Toplantıda kurulan stantda katılımcılar firmalarının broşürleride sergiledi.