Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) İstanbul’daki Erzincanlı işadamlarının yer sıkıntısı ortadan kaldırmak amacıyla organize sanayi bölgesi kuruyor.


Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, organize bölgesi kurma çalışmalarına hız verdi. Konu ile ilgili Erzincan Kültür Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, organize sanayi bölgesiyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Erzincanlı sanayicilerin yer sıkıntısını çözmek amacıyla bu projeyi hazırladıklarını belirten Başkan Canikli,  ERSİAD’ın öncülüğünde kurulacak OSB’nin, Adapazarı’nın Söğütözü ilçesinde yer alacağını ifade etti.

Organize sanayi bölgesi oluşturulmak için tespit edilen alanın 3 milyon metrekare olduğu söyleyen Başkan Yavuz Canikli,  Bakanlık seviyesinde ve Adapazarı Valiliği ile yapılan görüşmelerden de olumlu sonuç alındığını söyledi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli,  “OSB kurulacak bölge İstanbul’a 130 kilometre uzaklıkta. Sanayi oluşturmaya uygun bir alan.  Burada 5 bin, 10 bin ve 20 bin metrekarelik imar planları hazırlayacağız.  Şu ana kadar 60’ın üzerinde talep topladık, talep toplama işi tamamlanmasıyla birlikte bir yıl içerisinde sanayi bölgemiz alınmış olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Canikli,  OSB’de yer almak isteyenlerin taleplerini Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’ne ulaştırabileceklerini ve konu ile ilgili bilgi alınabileceklerini de sözlerine ekledi.

Toplantı soru-cevap ve görüşlerin bildirilmesinin ardından son buldu.

Bilgilendirme toplantısına, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, PERPA B Blok Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sezgin, ERSİAD üyeleri, sanayici ve işadamları katıldı.