23. 04. 2019

36. Kemah Futbol Turnuvası başladı

e-Posta Yazdır PDF

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin bu yıl 36. düzenlediği Dostluk ve Futbol Turnuvası Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’nda yapılan şölenle başladı.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin tarafından bu yıl 36. düzenlenen Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2013 sezonu açılışı Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’ndaki şölenle yapıldı.

36 yıldır sönmeyen meşale
Şölenin açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, İstanbul’da yaşayan Kemahlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak için 36 yıl önce yakılan dostluk meşalesinin ilk günkü coşku ve heyecanıyla bugünlere geldiğini belirtti.

Turnuvayı başlatan ve bugünlere taşıyanları saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Ulutürk, turnuvaya maddi ve manevi destek verenlere teşekkür etti.

Herkese örnek oldular
"Erzincan seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kürsüye çıkan ve konuşması sık sık alkışlarla kesilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kemahlıların örnek çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, "Kemahlılar, yıllardır birlik ve beraberlik içerisindeler. Bu turnuvada bunun en önemli göstergesi. Bu muhteşem bir organizasyon, birçok ilçeye örnek oldu ama çoğu Kemahlılar kadar başarılı olamadı" şeklinde konuştu.

Şölende yapılan konuşmaların ardından,Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya, katkılarından dolayı Hindistan motifleriyle işlemeli birer vazo takdim edildi.

Sanatçılar coşturdu
Açılış Şölenine katılan Kemahlılar, Türk Halk Müziği Sanatçıları Serpil Sarı ve Taner Özdemir’in söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çektiler.

Açılış şölenine, İstanbul Milletvekilleri Celal Dinçer ve Erol Kaya, Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, İç Ticaret Genel Müdürü ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımeden, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar,  köy dernek başkanları ve Kemahlılar katıldı.