15. 11. 2019

Kemah'ta festival coşkusu

e-Posta Yazdır PDF

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl 32. düzenlenen Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri'nin 13.'sü Kemah'ta yapıldı.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediye Başkanlığı ve Erzincan Kemahlılar Derneği'nin birlikte organize edilen şenlikler, Sultanmelik Türbesi ziyaret edilmesiyle start aldı.

Kemah İlçe Belediye Parkı'nda düzenlenen açılış törenine AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy, kurum müdürleri ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

Törenlerin açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Türkan, Kemahlılar Derneği'nin, halkın ruhunda var olan, birlik, dayanışma ve dostluğu geliştirmek amacı ile kurulduğunu ve ortak değerleri yaşatmak için kurulduğunun söyledi.
Başkan Türkan, Kemahlılar arasında gurbetten sılaya bir köprü olan şenliğin yanısıra Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nın 32 yıldır aralıksız sürdürmenin onurunu yaşadıklarını belirtti.

Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ise, bu yıl 13.'sü düzenlenen Sultanmelik Kültür ve Sanat Festivali'nin yıllardır devam etmesinin gurbette bu işe gönül veren Kemahlıların eseri olduğunu dikkat çekti.

Yapılan konuşmaların ardında şenklik etkinlikleri kapsamında, sünnet olan çocuklar için hazırlanan faytona binen Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, fayton sürdü. Sünnet olan çocukları kucaklarına alan ve çocuklarla birlikte gezen AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe, sünnet çocuklarıyla fayton üzerinde sohbet ettiler. Şenlikte Erzincanlı Halk Müziği Sanatçısı Aynur Güneş'te bir konser verdi.