21. 05. 2019

Kemaliye Doğa Sporları Festivali yapıldı

e-Posta Yazdır PDF

Kemaliye’de bu yıl 35.’si düzenlenen Kültür ve Doğa Sporları Festivali büyük ilgi gördü. Festivale 30 ülkeden yaklaşık 40 sporcu katıldı.

Kemaliye’de bu yıl 35’ncisi düzenlenen Kültür ve Doğa Sporları Festivali 4 gün sürdü. Her türlü doğa sporu etkinliklerinin gerçekleştiği şenlikte ayrıca resim ve fotoğraf sergi açılışları ve konserler düzenlendi.

Turistlerden büyük ilgi

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kaban, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı şenlikler de su sporları, dağcılık ve Karanlık Kanyon’da base jump atlayışlarının yanı sıra, çeşitli sergi açılışları, söyleşi ve konserler de gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Bahçe Mahallesi Kültür Evi açılışı, bisiklet yarışları, yöresel ürünler sergisi, "Renklerle Eğin" konulu resim sergisi ve Şevket Gültekin fotoğraf sergisi de açıldı.

Şenliklerde ayrıca 7’den 77’ye her yaştan insana hitap eden programların yanı sıra akşamları ise fener alayları, Türk Sanat Müziği konserleri de düzenlendi.

Base Jump’in nefes kesti
Doğa Sporları Şenlikleri’nde dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon’da gerçekleşen Base Jump gösterileri düzenlendi. 30 ülkeden yaklaşık 40 sporcu 500 metre yükseklikten kendilerini boşluğa bırakmaları kask ve üzerlerindeki kameralardan saniye saniye kaydedildi. Atlayışlar sporculardan çok izleyenleri heyecanlandırdı. Türkiye genelinde onlarca sporcunun katılımı ile dağ bisikleti yarışmaları ile çeşitli su sporları da şenlik boyunca devam etti.