23. 02. 2019

Erzincan'da okçuluk kursuna büyük ilgi

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okulları kapsamında açılan Okçuluk kursu ilgi görüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 'Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın' sloganıyla faaliyetlerine başlanılan Ücretsiz Yaz Spor Okullarına katılım oldukça fazla.

Yaz Spor Okulları kapsamında açılan kurslardan biride okçuluk. Okçuluk kursuna 61 öğrenci kayıt yaptırdı. Kursa katılan öğrencilere Okçuluk eğitimi 13 Şubat şehir stadı içerisinde veriliyor.

İyi bir okçu olmak isteyen öğrenciler Okçuluk antrenörü Selahattin Demirel nezaretinde antrenmanları yakından takip ediyorlar. Okçuluk yaz okulu hafta içi her gün 08:00 ile 10.00 arasında çalışmalarını sürdürüyor. Minik okçular yaylarına taktıkları okları hedef tahtasına nişan alıp hedefi 12 den vurmaya çalışıyorlar. Her sporcu günde ortalama 80'e yakın atış gerçekleştiriyor.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Atanur Köseoğlu, Yaz spor okulu kapsamında açılan Okçuluk kurusuna gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade etti. İl Müdürü Köseoğlu, Yaz spor okulu kayıtlarının halen devam ettiğini ifade ederek, spor yapmak isteyen herkesi Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne davet etti.