10. 12. 2019

Erzincan'da Ramazan etkinlikleri sürüyor

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Belediyesi ramazan ayı boyunca her akşam bir mahallede Ramazan etkinlikleri düzenliyor.

Yunus Emre Mahallesi Akşemsettin Camisinde düzenlenen programa, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bekir Sertadım ve Mahalle Muhtarı Kurtuluş Kılıç ve vatandaşlar katıldı.

Program teravih namazının ardından mehter gösterileri ile başladı. Geçen yıl düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan İbrahim Mutlu’nun seslendirdiği şiirleri ile eşlik ettiği programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yüksel Çakır; “ Ramazan ayı birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve paylaşmanın beraberinde küslüklerin ve dargınlıkların sona erdiği bir aydır. Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu, siz değerli hemşerilerimizle birlikte yaşıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı sizlerden özür dileyip bize gösterdiğiniz hoş görüden dolayı sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy ise birlik ve beraberlik mesajları vererek; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayı hepinize hayırlı ve mübarek olsun” dedi.

Mahalle muhtarı Kurtuluş Kılıç ise Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve ekibine Yunus Emre Mahallesi’nde verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Mehteran ekibinin marşları ile devam eden program mahalle sakini tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Erzincan Belediyesi Ramazan ayı eğlenceleri hafta da üç gün, perşembe, cuma ve cumartesi günleri eski belediye binası arkasında kurulan alanda Ramazan Ayı süresince yapılacak. Eğlencelerde, Meddah-Hacivat Karagöz-Türk sanat Müziği-Halk Müziği-Tasavvuf Müziği-İlahiler ve Şiirlerin yer alacağı programlar düzenlenecek.