Erzincan'da cinnet getiren polis memuru, meslektaşını şehit etti.

Evinin balkonuna çıkan ve defalarca havaya ateş eden polis memuru, bir meslektaşını yaralarken bir meslektaşını da şehit etti.

Edinilen bilgiye göre, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli bir yıllık polis memuru 27 yaşındaki Muhammed D., evinin balkona çıkarak etrafa ateş etmeye başladı. Polise yapılan ihbarın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çelik yelen giyen polisler, cinnet getiren polisin annesi ve küçük kardeşini bölgeden uzaklaştırdı. Bir türlü ikna edilemeyen ve polislerin içeri girmesine izin vermeyen Muhammed D., etrafa ateş etmeye devam etti.

Polis memuruna müdahale için bölgeye Özel Harekat Timleri sevk edildi. Apartmana giren özel hareket timleri müdahale için hazırlık yaparken yaklaşık 45 dakika etrafa rast gele ateş eden polis memuru, babası tarafından ikna edildi. Üçüncü kattan apartman koridoruna inen polis memuru Muhammed D., burada elindeki silahı yere bırakarak babasının boynuna sarıldı. Bu sırada bir çok polis içeri doğru koşunca bir el silah sesi duyuldu. Polis memurları panikle kendilerini yere atarken, hangi silahtan çıktığı henüz belli olmayan kurşun Hikmet Çakıcı isimli komiserin belini sıyırırken, sivil ekip otosu içinde bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli 11 yıllık polis memuru 36 yaşındaki Yusuf Arslan'ın sol göğsüne isabet etti. Ambulansa alınan iki çocuk babası polis memuru Yusuf Arslan kaldırıldığı hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Erzincan Vali Vekili Abdullah Çiftçi ve Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel hastaneye gelerek olay ile ilgili bilgi aldı. Polis memurunun şehit düştüğü haberi Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel tarafından personele bildirildi. Arkadaşlarının şehit olduğu haberini alan çok sayıda polis gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit polisin hastaneye gelen yakınları da gözyaşlarını tutamadı. Evli ve iki erkek çocuk babası Yusuf Arslan'ın cesedi morga götürülürken, Trabzon Adli Tıp Kurumunda yapılacak otopsinin ardından cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi.

Öte yandan cinnet getiren polis memuru gözaltına alındı. Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.