21. 05. 2019

Çayırlılı işadamlarından eğitime destek

e-Posta Yazdır PDF

Çayırlı’da hayırsever işadamları Murat Demirdöğen ve Eray Yılmaz tarafından yaklaşık 75 bin TL maliyetle yaptırılan 100 kişilik 29 Ekim İlkokulu Konferans Salonu ile 40 kişililk Ziya Gökalp Ortaokulu Toplantı Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.


29 Ekim İlkokulunda düzenlenen törene Kaymakam Önder Coşğun, Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Yahya Tekin, Hamza Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, iş adamları Eray Yılmaz, Murat Demirdöğen ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Çayırlı Kaymakamı Önder Coşğun, hayırsever işadamlarının desteği ile ilçe genelinde başlatılan eğitim seferberliğinin bölgede örnek olduğunu belirtti. Erzincan İl Özel İdaresinin bütçesinin önemli bir bölümünü milli eğitim yatırımlarına ayırdığını söyleyen Kaymakam Coşğun, "Çayırlı milli eğitimle ilgili seferberlikte de bölgenin örnek bir ilçesi olmuştur. Bunda ilçemiz belediyesinin ve hayırseverlerimizin katkısı büyüktür. Yılmaz ve Demirdöğen ailelerine şükranlarımı sunuyorum. İlçemizde eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi konusunda çok önemli bir noktaya geldik. Bu iki tesisin hizmete girmesiyle eğitim camiamızın önemli bir eksikliği daha giderilmiş oldu. Hizmete açtığımız konferans salonu ve toplantı salonu ilçemize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.