17. 10. 2019

Kabataş Köyü Camii ibadete açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Kemaliye’ye bağlı Kataşa Köyü Camii ERSİAD Başkan Yardımcısı ve işadamı Hamdi Ayangil’in katkılarıyla onarılarak tekrar ibadete açıldı. 

Caminin iç dekarasyonu tamamen yenilenirken, kütüphane, dinlenme odası, bayanlar için ayrılan namaz kılma bölümü de onarılarak yeniden düzenlendi.

Onarımı ve restarasyonu tamamlanan Kabataş Köyü Camisi’nin tekrar ibarete açılması sebeyle bir tören düzenlendi. Törene, Kemaliye Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Kabataş Köyü halkı ve çok sayıda davetli katıldı. 

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan ERSİAD Başkan Yardımcısı Hamdi Ayangil, caminin onarımını tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tarihi bir cami olan Kabataş Köyü Cami’nin tüm bölümlerinin yenilendiğini belirten Ayangil, caminin tüm Kabataş Köyü halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kabataş Köyü’nün yol sorununun çözüldüğüne de dikkat çeken Hamdi Ayangil, “Şerefin taşı denilen mevkii de 70 metre derinlikte ve 6.5 metre çapında yapılan tünell sayesinde yol sorunumuz çözülmüştür. Ben yol sorunumuzun çözümünde bizlere destek olan Ulaştırma Bakanımız Binlali Yıldırım’a Valimiz Abdulkadir Demir’e ve diğer yetkililere köyüm adına teşekkür ediyorum”dedi.

Köye dönüş yapmak isteyenlerin oldukça artığını belirten Ayangil, dönüş yapanların köyde, fidecilik, ceviz, badem ve fasulye gibi tarımsal alanlarda çalışmalar yapabileceğini ifade etti. ERSİAD Başkan Yardımcısı ve işadamı Hamdi Ayangil, köy içerisindeki yolların parke taşı ile dönenmesi için çalışma başlatıldığını ve bununda kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi.