17. 10. 2019

Erzincanlılar Yalova'da biraraya geldiler

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü, Yalova’da Erzincanlılar Derneği tarafından düzenlenen şölenle coşku ile kutlandı.


Erzincanlılardan büyük ilgi
Yalova Erzincanlılar Derneğinin Erzincan'ın 97.kurtuluş yıl dönümü etkinliği kapsamında Yalova’da düzenlediği geceye Vali Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, dernek yöneticileri ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.

Erzincan sevgisi her yerde
Gecede bir konuşma yapan Vali Kahraman, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünde, Erzincanlılarla aynı heyecanı paylaşmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; "Memleket sevgisi, mesafeleri aşan bir ruh iklimine sahiptir. Bugün burada bu ruhu yaratan memleketlerinden yüzlerce kilometre uzakta fakat bir an olsun gönlü ve ruhu Erzincan’dan ayrı düşmeyen hemşerilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Davul-zurna coşturdu
Şölene katılan Erzincanlılar, Erzincan folklor ekibinin oyunları ile Türk Halk Müziği sanatçıları söylediği eserleri dinlerken, davul-zurna eşliğinde halaylar çekerek eğlendiler.