21. 02. 2020

Refahiye’de kitap fuarı açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye Kaymakamlığının organizasyonunda öğrencilerin tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmeleri noktasında " Okumak Yaşamaktır" adlı proje kapsamında oluşturulan 55 bin kitap kapasiteli "Kitap Kumbaram" kitap fuarının açılışı Vali Kahraman’ın katılımıyla gerçekleşti.


Refahiye Türk Telekom Kapalı Spor Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşen fuarda konuşma yapan Vali Kahraman “Hazırlanmış olan kitap fuarının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ayrıca bu güzide projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu projenin gelenekselleştirilerek önümüzdeki yıllarda da aynı canlılıkla sürdürülmesini temenni ediyorum” dedi. Vali Kahraman konuşmasının ardından kitap fuarının açılış kurdelesini keserek kitap stantlarında incelemelerde bulundu.

Vali Süleyman Kahraman, Refahiye  Kaymakamı Yusuf Karaloğlu’ndan proje hakkında bilgi aldı.Kitap fuarının açılışının ardından Araştırmacı-Yazar Hayati İnanç tarafından gençleri edebiyata özendirmek amacıyla divan edebiyatı konulu konferans verildi.