17. 10. 2019

Ekşisu mesire alanaı şimdi daha güzel

e-Posta Yazdır PDF

Ekşisu bölgesinde yapılan bu köklü çalışmalar bölgeye yeni bir görünüm kazandırdı. Bölgeye 40 bin metrekarilik yeni bir mesire alanı da yapıldı.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Ekşisu mesire alanında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Ekşisu bölgesinde yeni oluşturulan Sütotu rekreasyon alanında yürütülen çalışmalara paralel olarak mesire alanında da çeşitli tadilat ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ayrıca Bölgede yeni yürüyüş yolları ve seyir terasları ile seyir köprüleri inşa edildi. Çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeyi ziyaret eden Başkan Başsoy'a, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı da eşlik ettiler.

Çalışmalar sona geldi
180 bin metrekare alana sahip olan Ekşisu mesire alanında yürütülen çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını belirten Başkan Başsoy, "Mesire alanında bulunan ve Ekşisu bölgesine hayat veren havuzun ve yakınında bulunan göletin suyunu tahliye ederek iş makineleriyle havuzun temizliğini gerçekleştirdik. Havuza bir de ışık viskiye monte ederek görsel açıdan güzel bir görüntü oluşmasını sağladık. Ayrıca bölgede 40 bin metrekarelik yeni mesire alanını kullanıma hazır hale getirdik. Bu alanda 750 araçlık 10 bin metrekare alana kurulu bir de otopark hizmete sunuyoruz. Ekşisu bölgesinde yapılan bu köklü çalışmalar dışında duvarların ve yolların yenilenmesi gibi detay çalışmalar da yürütüyoruz. Gece gündüz çalışarak bu özel bölgemizi daha güzel bir hale getirecek olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Ekşisu mesire alanı sadece bölgenin değil tüm Türkiye’nin en güzel mesire alanı olacak." dedi. Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise çalışmalarından dolayı Başkan Başsoy’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.