17. 10. 2019

Pınaryolu Köylüleri Dumanlı'da buluştu

e-Posta Yazdır PDF

Pınaryolu Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği düzenlediği gezide köylülerini Dumanlı Ormanları’ndaki piknikte buluşturdu.

PInaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği tarfından geleneksel olarak her yıl düzenlenen piknik gezisi bu sene Dumanlı Ormanları’nda yapıldı. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği gezi gurbet ile sılanın buluşmasına sahne oldu.

Pınaryolu Refahiye’nin incisi
Gezinin açılış konuşmasını yapan Pınaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği Başkanı Şinasi Bekar, geleneksel hale gelen kır gezisini devam ettirmenin ve tüm köylülerle birarada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Pınaroyu Köyü’nün Refahiye’nin incisi olduğunu belirtenBaşkan Bekar, derkecilikte ve birlik ve beraberlikte Pınaryolu’nun adının söylendiğini ve bunun büyük bir gurur olduğunu ifade etti.Dernekciliğin zor bir iş olduğuna dikkat çeken Başkan Bekar, “derneğimizin kurucularına ve o günden bu güne görev yapanlara ve derneğimize maddi ve manevi katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni bir yer alınacak
Dernek olarak köyde ve İstanbul’da yapmayı planladıkları bir çok işin olduğunu ifade eden Başkan Şinasi Bekar, köy odasının yapımına katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Yine derneğimizin İstanbul’da bulunan binası bize yetmiyor. Binamızın bakımını yapacağız. Bunun yanında derneğimize yeni bir yer kazandırmak için çalışmalara başladık” dedi.

Desteğiniz bizim için önemli
Pınaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği Başkanı Şinasi Bekar, “dernek yönetimi olarak göreve geldikten sonra bir palan hazırladık ve bu plan çerçevesinde çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bu çalışmalar maddi destekle oluyor. Bunun için sizlerin desteğini bekliyoruz. Gezimize katılan tüm köylerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.