21. 05. 2019

Ayının elinden canını zor kurtardı

Erzincan’da ayının saldırdığı vatandaş yaralandı. Ayıdan kurtulmayı başaran şahıs hastaneye kaldırıldı.

Erzincan’da tarlasını sulamak için gece saatlerinde dışarı çıkan İsmail Baki Dağdeviren ayının saldırısına uğradı.  

Olay, Erzincan’ın Cevizli köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İsmail Baki Dağdeviren (52) kendisine ait bağdaki ağaçlarını sularken arkasından gelen ayının saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Dağdeviren ayının kendisine saldırması sonucu kurtulmaya çalışmak için ayı ile bir süre boğuşurken elinde bulundurduğu kürek ile kendisini savunmaya çalıştığını belirtti. Bir süre boğuşmanın ardından ayının saldırısından ağır yaralı bir şekilde kurtulmayı başaran Dağdeviren, zorlukla köylülerinden ve 112’den telefonu ile yardım istedi.

İhbarı alan ekipler ise köye ulaşıp Dağdeviren’e olay yerinde ilk müdahale yapıp ardından Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı.

Köylüler yaşanan bu olaydan ötürü can ve mal güvenliklerinin kalmadığını, geçim kaynaklarının tarlalarındaki mahsuller olduğunu belirtip korkularından mahsullerine bakım yapamaz hale geldiklerini belirttiler.  Köylüler, “yetkililerden bu duruma bir çözüm getirilmesini bekliyoruz" dediler.