17. 10. 2019

Erzincan Şehitleri İstanbul’da anıldı

e-Posta Yazdır PDF

EKEV ve ERSİAD, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle İstanbul’da şehitleri anma programı düzenledi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı ve Erzincanlı Sanayici İşadamları Derneği tarafından Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşu’nun 98. yıldönümü dolayısıyla, İstanbul’da şehitleri anma  programı düzenlendi. Fatih'teki Şehzade Camii’nde gerçekleştirilen anma programına Erzincanlılar yoğun ilgi gösterdi.

Onlar diridirler
Programda günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma yapan Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, "Şehitler ölü olmayıp diri olduğu hakikati Al-i İmran suresinde de şöyle beyan buyrulmaktadır, ‘Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler zannetmeyin. Bilakis onlar diridirler; Rab’leri katında rızıklanırlar. Allah’ın fazlından verdiği nimetlerle mutludurlar.’ Ayrıca, henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiç bir korku ve keder bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen bir nimet ve keremin müjdesi ile sevinirler. Muhakkak ki Allah-u Teâlâ müminlerin ecrini zayi etmez" dedi.
Programda, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Mevlidi Şerif ve kasideler okundu. Eller semaya açıldı ve Erzincan şehitleri için dualar edildi.Programın sonunda, katılanlara Güngören Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.

Çok sayıda davetli katıldı
Programa, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, ERSİAD ve EKEV Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.