Bu yıl 4. düzenlene Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda, Türkiye’nin farklı 60 yöresinden 200 stant yer aldı.  Ziyaretçiler, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın standında tanıtılan yöresel ürünlerine büyük ilgi gösterdi.

4. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, Antalya EXPO Center Fuar ve Kongre Merkezi'nde, Antalya Ticaret Borsası (ATB),Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (KESK), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) desteğiyle açıldı. Fuarda ziyaretçiler her yörenin kendine özgü ürünlerinin yer aldığı stantlarda ikram edilen lezzetleri tatma imkanı yakaladı. Fuarda Erzincan’ı, Ticaret ve Sanayi Odası temsil etti.  ETSO Genel Sekreteri Abdüssamed Doğançay, fuara tulum peyniri, kara kovan balı, cimin üzümü, parmesan fasulye, şeker fasulye ürünleri ile katıldıklarını söyledi. Fuarda coğrafi işaretli ürünler sergilendiği için tulum peynirine önem verdiklerinin altını çizen Doğançay, şöyle konuştu: “Erzincan tulum peyniri 18. yüzyılda İngiltere Kraliyet Sarayına tadılmak amacıyla gönderilmiş bir üründür. Hem ilimizi hem yöremizi hem de bilinirliliğimizi artırmak için bu fuarlara katılıyoruz. Burada ziyaretçiler gerçek tulum peyniri nasıldır, nedir, tatma imkanı buluyor. Amacımız kendi ürünlerimizin reklamını yapmak, marka değerimizi artırmaktır.”

Doğançay, coğrafi işaretli ürünlerinden tulum peyniri, kara kovan balı, cimin üzümü, parmesan fasulye, şeker fasulye gibi ürünlerin tanıtımını yaptıklarını kaydetti.