Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı yunus, toplum destekli polis, trafik ekipleri ve motosiklet timleri için güvenli sürüş eğitimi düzenlendi.

 

Erzincan Havaalanı araç parkında düzenlenen eğitim 15 gün sürecek. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan yunus timi, toplum destekli polis ve trafik timinden oluşan 20 polise motosiklet sürüş eğitmeni tarafından teorik ve uygulamalı olarak 72 saatlik eğitim veriliyor.

 

Erzincan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel, şube müdürleriyle birlikte verilen eğitimi yerinde inceledi. Eğitim parkurunda kısa bir gösteri yapan motorlu polislerin ardından Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel de motosiklet kullandı. Tüzel, daha emniyetli bir sürüş için personele eğitim verildiğini ifade etti. Erzincan halkının huzurunu korumak için suç ve suçlu ile mücadelede polisin her imkanı kullandığını belirten Tüzel, "Görevli polislerimiz burada uzman eğitmen tarafından motosiklet kullanımı hakkında eğitim alıyorlar" dedi.

İleri ve güvenli motosiklet sürüş teknikleri eğiticisi Melih Yeşildağ, verilen eğitimlerde motosikletin güvenli sürüş tekniklerinin öğretildiğinin altını çizerek, "Güvenli motosiklete inip binmeyi öğretiyoruz. Türkiye'deki motosikletli polisimizin bu eğitimleri almasını sağlıyoruz ve halkımızın da bu eğitimlerden faydalanmasını istiyoruz" diye konuştu.