17. 10. 2019

İşadamları ERSİAD’ın iftarında buluştular

e-Posta Yazdır PDF

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, İstanbul Sürmeli Otel’de düzenlediği iftar yemeğinde Erzincanlı işadamlarını biraraya getirdi.


Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) iftar yemeği geleneğini sürdürdü. ERSİAD, Gayrettepe’de bulunan Sürmeli Otel’de düzenlediği iftar yemeğinde üyelerini ve işadamlarını bir araya getirdi.

OSB çalışmaları sürüyor
İftar yemeği sonrasında Adapazarı Söğütlü İlçesi’nde yapılacak olan ERSİAD Sögütlü Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, çeşitli bilgiler verdi.

Türkiye’de bir ilk
Başkan Canikli, ERSİAD’ın başlatmış olduğu OSB Projesinin ilk defa sivil toplum kuruluşları tarafından hayata geçirilmiş olmasının büyük önem arz ettiğini ve Türkiye’de ilk olduğunu da sözlerine ekledi.

Başkan Yavuz Canikli, geleneksel hale getirdikleri iftar programını bu yılda devam ettirdiklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Ramazan Ayının anlam ve önemine değinen Başkan Yavuz Canikli,  Birlik ve beraberliği pekiştirmek adına etkinlikler düzenleyeceklerini de ifade etti.

Faaliyetyerini anlattı
Derneğin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler veren Başkan Yavuz Canikli, "İstanbul’da yaptığımız faaliyetlerle birlikte, Erzincan’da da çeşitli faaliyetlerde bulunduk" dedi. Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, “öğrencilere sağladığı destekle Türkiye’de adından söz ettiren Erzincan Kültür Eğitim Vakfı’na işadamları olarak desteğimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

ERSİAD’a teşekkür etti
Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca da konuşmasında, "mübarek Ramazan Ayı’nda bizleri iftar sofrasında buluşturan ERSİAD başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Ağca, EKEV tarafından yürütülen çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler verdi.

ERSİAD’ı kutladılar

Yemekte birer konuşma yapan Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Ak Parti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday da, Erzincanlıları iftar yemeğinde biraraya getiren ERSİAD yönetimini kutlayarak, teşekkür ettiiler.

ERSİAD tarafından düzenlenen iftar yemeğine, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal  Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Ak Parti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, ERSİAD üyeleri ve davetliler katıldı.