17. 10. 2019

Refahiyeliler iftarda biraraya geldiler

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği, Anadolu Hisarı’nda organize ettiği iftar yemeğinde Refahiyelileri buluşturdu.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul’da düzenlediği iftar yemeğinde Refahiyelileri buluşturdu.

Anadolu Hisarı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kumbar, geleneksel hale getirilen iftar yemeği programları ile Refahiyelileri buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgilerde veren Başkan Kumbar, futbol turnuvası ile Refahiyeli gençlerin tanışıp kaynaşmasını sağladıklarını belirterek, “Gençlik ve Kadın Kollarımız da düzenledikleri etkinliklerle gençlerimiz ve kadınlarımız arasında ki dayanışmayı sağlamaktalar” dedi.

Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli de yaptıkları konuşmalarda, Refahiye Dernek yönetimini çalışmalarında dolayı tebrik ederek, iftar sofrasında Refahiyelilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Ramazan ayında aynı sofrada bulunmanın manevi coşkusunu yaşayan Refahiyeliler, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ’ın yaptığı duanın ardından bol bol sohbet ettiler.
İftar yemeğine, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, köy dernek başkanları ve çok sayıda Refahiyeli katıldı.